Ana içeriğe atla

 

Başvuru Tarihi: 16 Ocak - 27 Ocak 2023

Başvuru Şekli: Aşağıdaki belgelerin yataygecis@subu.edu.tr adresine mail atarak başvuru işlemini gerçekleştirebilirler. (Elle başvuru alınmayacaktır.)

Başvuru Şartları:

Bu durumdaki adayların Yükseköğretim kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek Madde 1’ine ilişkin usul ve esaslarda yer alan şartları taşımaları halinde bu madde kapsamında başvuru yapabilmelerine,

 1. Öğrencinin kayıt olduğu yıl almış olduğu merkezi yerleştirme puanlarının, geçmek istediği diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması şartı ile başvuru yapabilir. Başvuru yapılacak program ilgili yılda öğrenci almamışsa ilgili programa başvuru yapılamayacaktır.
 2. Sınavsız Geçişten yararlanarak bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler yerleşme önceliklerinde oluşan taban puanlar ile ÖSYS puanlarının ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlanan kılavuzlar dikkate alınarak yerleştikleri yıl ilan edilen sınavsız geçiş yapabilecekleri bölümlere başvurabileceklerdir.
 3. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş başvurusunda bulunulamaz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

 1. Başvuru formu
 2. Sakarya’da bulunan İkametgâh belgesi veya iş yerinin Sakarya’da olduğunu gösterir belge.
 3. Nüfus cüzdanının örneği
 4. Öğrenci belgesi (Onaylı veya E-devlet çıktısı)
 5. Not durum Belgesi (Transkript) (Onaylı veya E-devlet çıktısı)
 6. Ders İçeriği (Onaylı veya Onaysız)
 7. ÖSYS/YKS/DGS Sonuç ve Yerleştirme Belgesi
 8. Vesikalık fotoğraf

Başvuru Formu.docx