Ana içeriğe atla

Değerli İşverenimiz,

“Bilgiyi Beceriyle Bütünleştirme” misyonuyla öğrencilerinin nitelikli bir şekilde mezun olmasını amaçlayan Üniversitemiz, sizlerin verdiği destekle 3+1 Eğitim Modelini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde de uygulamalı eğitim kapsamında öğrencilerimiz tam zamanlı olarak işletmelere gönderilmiş olup, öğrencilerimizin “iş kazaları ve meslek hastalıklarına’’ karşı sigortaları üniversitemiz tarafından yapılmaktadır.

Bu kapsamda talep eden işletmeler, devletin staj desteklerinden faydalanabilmektedir. Bu desteklerden faydalanmak isteyen işletmelerimizin aşağıdaki işleyişi takip etmeleri gerekmektedir.

Ücret desteğinden faydalanmak isteyen işletmelerimiz için;

-          Öğrencilerimize ödeyeceğiniz aylık, en az asgari ücretin net tutarının yüzde %30’undan az olamaz; 5.100,64TL olması gerekmektedir. Ödemeyi yapan işletmelerin alacağı devlet desteği aşağıdaki gibidir.

 

Devlet desteği;

-          20’den az personel çalıştıran işletmeler için; 3.400,43 TL,

-          20’den fazla personel çalıştıran işletmeler için 1.700,21 TL’dir.

Devlet Katkısının işletmenize ödenebilmesi için ekte yer alan Stajyer Devlet Katkısı Formunun üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan (sütun silme ekleme gibi) (eksiksiz ve doğru bir şekilde) doldurularak excel haliyle ve öğrencilerimize maaş ödeme bilgilerini içeren dekontun, femyo@subu.edu.tr mail adresine ( her ayın 4. Gününe kadar gönderilmesi gerekmedir. (Bordro geçerli değildir)

İlgili aya ait formu ve  Öğrencinin hesabına yatırılan ücrete ait dekontun her ayın  4. günü  mesai bitimine kadar (örneğin Mart 2023 ödemelerini En geç 4. Nisan 2023 tarihine kadar, diğer aylarda da bu şekildefemyo@subu.edu.tr mail adresine göndermeniz gerekmektedir. 

  NOT:

 1) Stajyer öğrenci ücretlerinin öğrenci hesaplarına  banka aracılığı ile yapılması ve dekontun ekte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. (Bordro geçerli değildir)

  2) Ödemenin her ayın 4,cü gününe kadar  öğrencinin banka hesabına yatırılmış olması şartıyla (Ödemede öğrencinin açık kimliğinin belli olması gerekmektedir.)

  3) Maaş dekontlarının ve ekteki formaların eksiksiz doldurulup gönderilmesi halinde işleme alınacaktır.

  4) Ekte gönderilen İlgili forma Firma adı ve/veya şahıs adı ,  Firmaya Ait IBAN (Üniversitemizin bankaya gönderdiği IBAN numaralarının firma adıyla uyuşması gerekmektedir.)  numarasının doğru yazılması gerekmektedir.                               

                Bilgilerinize sunulur.

 

FERİZLİ MYO MÜDÜRLÜĞÜ

e-posta femyo@subu.edu.tr