Ana içeriğe atla

Değerli İşverenimiz,

“Bilgiyi Beceriyle Bütünleştirme” misyonuyla öğrencilerinin nitelikli bir şekilde mezun olmasını amaçlayan Üniversitemiz, sizlerin verdiği destekle 3+1 Eğitim Modeli’ni başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde de uygulamalı eğitim kapsamında öğrencilerimiz tam zamanlı olarak işletmelere gönderilmiş olup, öğrencilerimizin “iş kazaları ve meslek hastalıklarına’’ karşı sigortaları üniversitemiz tarafından yapılmaktadır.

Bu kapsamda talep eden işletmeler, devletin staj desteklerinden faydalanabilmektedir. Bu desteklerden faydalanmak isteyen işletmelerimizin aşağıdaki işleyişi takip etmeleri gerekmektedir.

Ücret desteğinden faydalanmak isteyen işletmelerimiz için;

-          Öğrencilerimize ödeyeceğiniz aylık, en az asgari ücretin net tutarının yüzde 30'u  1650,11 TL  olması gerekmektedir. Ödemeyi yapan işletmelerin alacağı devlet desteği aşağıdaki gibidir.

 

Devlet desteği;

-          20’den az personel çalıştıran işletmeler için; 1100,07 TL,

-          20’den fazla personel çalıştıran işletmeler için 550,04 TL ’dir.

Devlet Katkısının işletmenize ödenebilmesi için ekte yer alan Stajyer Devlet Katkısı Formunun üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan (sütun silme ekleme gibi) (eksiksiz ve doğru bir şekilde) doldurularak excel haliyle ve öğrencilerimize maaş ödeme bilgilerini içeren dekontun, femyo@subu.edu.tr mail adresine ( her ayın 4. Gününe kadar gönderilmesi gerekmedir. (Bordro geçerli değildir)

İlgili aya ait formu ve  Öğrencinin hesabına yatırılan ücrete ait dekontun her ayın  4. günü  mesai bitimine kadar(örneğin Ekim 2022 ödemelerini En geç 4. Kasım 2022 tarihine kadar, diğer aylarda da bu şekilde) femyo@subu.edu.tr mail adresine göndermeniz gerekmektedir. 

  NOT:            1) Stajyer öğrenci ücretlerinin öğrenci hesaplarına  banka ve ptt aracılığı ile yapılması ve dekontun ekte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. (Bordro geçerli değildir)

                        2) Ödemenin her ayın 4,cü gününe kadar  öğrencinin banka hesabına yatırılmış olması şartıyla (Ödemede öğrencinin açık kimliğinin belli olması gerekmektedir.)

                              3) Maaş dekontlarının ve ekteki formaların eksiksiz doldurulup gönderilmesi halinde işleme alınacaktır.

                              4) Ekte gönderilen İlgili forma Firma adı ve/veya şahıs adı ,  Firmaya Ait IBAN (Üniversitemizin bankaya gönderdiği IBAN numaralarının firma adıyla uyuşması gerekmektedir.)  numarasının doğru yazılması gerekmektedir. 

                               5)  Bazı firmalar istemiş olduğumuz forma stajyer öğrenci olarak çalıştırdıkları lise, Myo,  fakülte öğrencilerini de ekledikleri görülmüştür. Başka okula ait öğrencilerin Yüksekokulumuz formunda yer alması hatalı ödemelere yol açabileceğinden sadece Ferizli Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin forma yazılması ve dekontlarının gönderilmesi gerekmektedir.

                               6) Ekte gönderilen İlgili form ve öğrencinin hesabına ücretin yattığına dair banka dekontu eksik olan firmaların maili dikkate alınmayacaktır.

                Bilgilerinize sunulur.

 

FERİZLİ MYO MÜDÜRLÜĞÜ

e-posta femyo@subu.edu.tr